Kолку сексуални партнери има просечно едно лице

In Забава

Едно од најинтимните прашања што можеме да ги поставиме на некој, е дефинитивно она за бројот на сексуални партнери.

Но, познато е дека некои луѓе сакаат да ја зголемат бројката на луѓе со кои спиеле, а други сакаат малку да скратат.

Истражувањето спроведено од „ЕуроКлиникс“ открива со колку луѓе спие просечно лице. Како дел од истражувањето за сексуалните навики, истражувачите земале примерок од 2.000 луѓе, а еве кои се нивните одговори.

Дури 25 проценти од луѓето откриле дека имале секс со две до четири лица, 14 проценти од нив тврдат дека имаат секс со само еден партнер, но два проценти откриле дека имале повеќе од 91 партнер. Четири проценти не се сигурни во бројката.

Еве како се распоредиле другите:

0 – 3%

1 – 14%

2-4 – 25%

5-9 – 22%

10-15 – 13%

16-20 – 7%

21-30 – 4%

31-40 – 2%

41-50 – 1%

51-70 – 1%

71-90 – 1%

91 или повеќе – 2%

Не знам – 4%

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!