Категорија: Здравје & Убавина

Американска студија: Експерименталниот лек за короната делува

Пациентите кои го добиле експерименталниот лек ремдесивир многу брзо се опоравиле од коронавирусот, а некои биле пуштени од болница

Симона Ташева: 8 начини како да го мотивирате и научете вашето аутистично дете да пишува

автор: Симона Ташева, апсолвент на специјална едукација и рехабилитација Пишувањето може да биде доста тешка и предизвикувачка ативност за сите

Бугарските создавачи на молекула против коронавирусот бараат финансирање, САД подготвени да го купат патентот

Бугарската компанија, која пред еден месец објави дека создала молекула против коронавирус, развила уште два молекули за борба против

DW: Дали оздравените корона-пациенти се имуни?

Досега оздравеле повеќе од 300 илјади луѓе во светот заболени од Ковид-19. Дали се тие сега навистина имуни на

Докази дека коронавирусот се шири преку воздухот

Американската Национална академија на науките даде нов прилог на тезата дека новиот вид на коронавирус може да се шири

Психолозите од Здравствен дом Скопје со моќна порака за менталното здравје

Психолозите од Здравствен дом Скопје со моќна порака - и менталното здравје е подеднакво битно во ваков кризен период,

Коронавирусот не останува ни во воздух, ни на овошје и зеленчук

Унивезитетската клиника во Бон, направи сеопфатно истражување поврзано со ефектите и однесувањето на корона вирусот. Центарот за вирусологија во Бон,

Митови и факти за 5G технологијата

Кога избувна COVID-19 пандемијата, во Кина се усовршуваше  технологијата на 5G . Земјата доминираше во развој на 5G; не само

Реплек Фарм: Произведуваме лек кој го лечи коронавирусот

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ Ве информираме дека предложената терапија за која постојат сознанија од релевантни студии за позитивните резултати при лекувањето

Симона Ташева: Што да правите со вашето дете за време на коронавирус изолација

автор: Симона Ташева, апсолвент на специјална едукација и рехабилитација

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!