Категорија: Свет

Цената на горивото опаѓа кон 62 долари за барел

Цените на горивата од вчера се стабилизираат, иако падот поради последните случувања продолжува. Ова се должи на растот на

Ако со можен договор помеѓу Приштина и Белград се допре Митровица, ќе има војна

Градоначалникот на Јужна Митровица, Агим Бахтири изјави дека ако со можен договор помеѓу Приштина и Белград се допре и

СИРИЗА со шест гласа плус во грчкиот парламент

Шесттемина пратеници кои пред извесно време гласаа за доверба на владата на Ципрас со писма до претседателот на грчкиот

Пожар во Париз, осум мртви

Во пожар на станбена зграда кој се случил во југозападниот дел од Париз загинале осум станари а при гаснењето

Предлогот на Тереза Меј за Брегзит – одбиен

На вчерашната седница на британскиот парламент, премиерката Тереза Меј го доживеа најголемиот историски пораз со што нејзиниот предлог-договор за

Спасени петмина македонци изгубени на Пирин планина.

Пред неколку минути завршила акцијата за спасување на петмината македонски скијачи кои паднале во бездна на падините на Пирин

Шок во Полска – пронајдени пет мртви тинејџерки

Пронајдени се пет мртви тинејџерки после пожарот во "Ескејп рум" (Escape room) во градот Кошалин, северна Полска. Покрај петте тинејџерки,

Следната недела Меркел во Грција

Германската канцеларка Ангела Меркел следната недела ќе ја посети Грција. Како што известува грчкиот весник “Катимерини“ таа планира да се

Патниот правец Ниш-Лесковац црна точка, повторно сообраќаен инцидент

Автобус на автопревозникот “Ниш Експрес“ вчера околу 13 часот сообраќајќи се од Ниш кон Лесковац изгубил две тркала кои

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!