Категорија: Свет

Хеликоптер на НАТО се урна кај брегот на Грција

Сѐ уште нема официјален податок околу причините за пад на хеликоптерот. Воен хеликоптер кој учествувал во операцијата на НАТО синоќа

Во 33 земји и територии нема коронавирус

33 земји и територии низ целиот свет кои засега не пријавиле ниту еден случај на инфекција со коронавирусот. Тука се

Дијалог меѓу Трамп и Макрон за финансирањето на СЗО

Трамп претходно го стопира финансирањето на СЗО, обвинувајќи ја дека не управува добро со пандемијата и ги промовирала „кинеските

Јапонија со нови забрани за влез

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе изјави дека на уште 14 земји ќе им биде забранет влез во Јапонија, како дел

Го излечиле од коронавирус со крвна плазма

36-годишен Австриец од Штаерска е првиот пациент кој е излечен од коронавирус со крвна плазма во Австрија. Според пишувањата на

Профитот од видео-игрите во раст поради карантинот

Последната статистика на специјализираната компанија за комјутерски игри СуперДата вели дека приходите од продажба на игри за водечките конзоли

Турција со над 100 000 заразени од коронавирус

Бројот на потврдени случаи на заразени со коронавирус во Турција премина 100.000, рече турскиот министер за здравство Фахретин Коџа,

Ќе се забранат ли лажните вести против вакцинирање

Владата на Велика Британија разгледува нови правила за забрана на какви било објавувања против вакцинирање од страници како „Фејсбук“

Еве зошто нема полициски час во САД

Композиторот Ристо Вешков, по потекло од Кавадарци, кој со децении наназад со семејството живее во Њу Џерси, САД, сликовито

Јапонските медуми изјавуваат дека Северна Кореја се подготвува за нов лидер

Пјонгјанг почнал да ја подготвува Ким Jо Џонг, сестрата на севернокорејскиот лидер, за незино преземање на функцијата претседател на

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!