Категорија: Спорт

18 години од денот кога Кометал ЃП стана европски првак – Александар и Дац со видео

Tочно пред 18 години, Кометал Ѓорче Петров стана европски првак во женска конкуренција, успех кој и до ден денес

Националниот кошаркарски куп на Македонија ќе се вика „Куп Благоја Георгиевски – Буштур“

Управниот одбор на Кошаркарската федерација на Македонија одлучи, националниот кошаркарски куп да го именува по неодамна загинатата легенда Благоја

Лина Ѓорческа стартуваше со победа

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа својот настап на турнирот во Анталија, Турција го започна со победа. Ѓорческа заедно со Деспина Папамикали

Коронавирусот ги одложува сите спортски настани во Македонија

Kоронавирусот изминативе денови направи многу проблеми во фудбалска Италија, останатите земји од Европа се уште не реагирале, но Македонија

Фалангата во полна приправност, Виена црвено-жолта

На неколку минути пред почетокот на натпреварот помеѓу репрезентациите на Македонија и Чешка, Виена е обоена во црвено-жолта комбинација. Денеска

Македонските одбојкари пишуваат историја

Репрезентацијата на Македонија во одбојка туку што испиша историја и за прв пат се пласираше на претстојното Европско првенство. Во

Стартува релито Дакар 2019

Нема зима а да не ја проследиме авантуристичката трка Дакар. Како и секоја година така и ова, односно вечерва

Ендуро Тим Водно – шампиони на две тркала

Мото клубот Ендруто тим Водно од Скопје се закити со шампионското прво место во генералниот пласман во конкуренција од

Убедлива победа за одличен пет

Синоќешната пријателска контрола на расположливите ракометни сили само ја докажа спремноста на репрезентацијата на Македонија за учество на претстојното

Кавадарци доби лизгалиште

Денеска градоначалникот Митко Јанчев во соработка со Хокеарската федерација на Македонија и фирмите кои стопанисуваат со спортските терени во

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!