Категорија: Став

Пешевски: Балкоски е вистински претставник на десницата

Љупчо Балкоски го познавам повеќе од 10 години, заедно сме работеле над 10 кампањи (локални, парламентарни, претседателски, референдум). Тој е

Станковски: Обратна дискриминација или соживот?

Пишува: Ѓорѓи Станковски, политичка партија Обединети за Македонија Деновиве сме сведоци на фотографии со симболи на УЧК во општини, негативни

Кежаровски: Туку, реформи кога?

На овој ден во 2013-та, во 5,15 цасот, режимската полиција упадна во нашиот дом. Триесетина припадници на специјалната полиција вооружени

Дали Илинденското и Преображенското востание е едно исто

Пишува: Кларк Кент Во последниов период,кога на големо се работи на онаа безпотребна теза “чиј е Гоце“,се раѓаат уште редици

Илиевски: Кога ќе стигне правосилна пресуда за Талир 1 и Талир 2, партијата ВМРО-ДПМНЕ како правен субјект ќе биде ИЗБРИШАНА од Централниот регистар

Зошто Христијан Мицкоски и ДПМНЕ не сакаат да одат на избори? Не им е главен проблем што ќе ги изгубат

Чкатроски: За жал на Бугарите, Делчев е херој на денешна РС Македонија и за жал на Македонците дека овој Македонски син е Бугарин

Добро yтро, денес е 20 Мај 2020, веројатно дека е среда Со сигурност можам да кажам дека треба Избори нај

Дали ДПМНЕ се срами од ВМРО ?

Како партија која се смета за легитимен наследник на историското ВМРО, па и осмелувајќи се да ги брои конгресите

Кежаровски: Едни за тоа дигавте раце, други ракавите, трети кошевте…

Томислав Кежаровски: „Крсто бе брат... А и ти Бетке. Владанке бе, Гоцо, Зоки, Мартинчо, Миле, ТодороФ... И ти Антонио, а

Каде се изгубивме по патот на ВМРО?

Во последниве денови на социјалните мрежи излезе видео од плоштадот во Крива Паланка,за време на полицискиот час,како се отстранува

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и компасот

Низ призмата на пандемијата од корона вирусот може да донесеме многу лесно заклучок за тоа како вмро- дпмне практично

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!