Категорија: Кујна

Највкусните жужу-кифлички!

Состојки: За тестото: 100 мл јогурт 100 мл кисела павлака 100 мл млеко 100 мл масло 1 лажиче шеќер 2

Kако да направите совршени палачинки

Додавањето маслиново масло во тестото и оставањето на смесата да отстои половина час пред пржењето, се само некои од

Дојранска риба на трска

Најстаро приготвување на рибата било  риба на трска.  (more…)

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!