Категорија: ЕКР

Џамбазки со писмо до Вархеј бара Груевски да се соочи со правдата

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски испрати писмо до еврокомесаорот за проширување Оливер Вархеј. Во писмото, Џамбаски зборува и за „исполнувањето на

(ВО ЖИВО) ЕКР дебата: Русија-најголемата опасност за Европа?

Додека западниот свет е расеан од Коронавирусот - Русија тивко ја зајакнува својата позиција. Во текот на последните неколку

Маргарет Тачер: Даночните обврзници не само што можат, туку и мора да внимаваат како владините службеници ги трошат своите пари

Кога вашето дете ќе ги заработи првите пари и си купи сладолед, сторете го следново: 1. Пред да има време

Карло Фиданза: Полска покажа вистинска европска солидарност

Тековната глобална здравствена криза, предизвикана од ширењето на коронавирусот, предизвика големи загуби за Европа, особено на мојата матична земја

ЕКР: Ги повикуваме европратениците да одговорат дали Кина е вмешана во извештајот за лажни вести?

Партијата на Европските конзервативци и реформатори со отворено писмо. Партијата на Европските конзервативци и реформатори издаде отворено писмо во кое

Кристијан Шкварек: Европа денес е болна. Тешко болна

Во 18 и 19 век, Отоманската Империја била наречена „Болниот човек на Европа“ од голем број причини што доведува

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!