Автор: lionmind

16 години од смртта на Борис Трајковски

Со положување венци на гробот и на спомен обележјата во чест на поранешниот претседател Борис Трајковски денеска ќе биде

Министерот за здравство ќе одржи прес-конференција за Коронавирусот

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, вечерва во 20:30 часот, ќе одржи прес-конференција во Медија центарот во Владата на

Курти бара смена на Тачи

Откако официјално ја извести претседателката на парламентот, Вјоса Османи за тајниот договор на Хашим Тачи и тогашниот секретар на

3 гласини што Бијонсе сака да ги заборавиме

Oва се гласините што Бијонсе сигурно сака да ги заборавиме. Имала врска со нејзиниот телохранител Кога се појавија гласини дека Џеј

Димитар Димитров: ВМРО-ДПМНЕ: Партија или здружение на ментални затвореници?

пишува за Дојче Веле: Димитар Димитров поранешен професор на Филолошкиот факултет во Скопје, амбасадор во Руската федерација, министер за

Дојранска риба на трска

Најстаро приготвување на рибата било  риба на трска.  (more…)

Независна Држава Македонија: Проект на ВМРО (1944 година)

Независна Држава Македонија е неостварен политички проект заснован врз идејната замисла на пост-револуционерно ВМРО за создавање на Независна Македонија.

Еве како засекогаш да се ослободите од муви и комарци

Со доаѓањето на топлите денови, голем проблем во домот создаваат разни инсекти, муви, комарци и многу е тешко да

Се спојуваме во еден портал – We merge into one website

СЕ СПОЈУВАМЕ ВО ЕДЕН ПОРТАЛ ЗА ВЕСТИ WE MERGE INTO ONE NEWS PORTAL НАЦИОНАЛ МК NACIONAL.MK

Станковски: Парадоксот на македонската политика

пишува: Ѓорѓи Станковски, претседател на младинската организација на Обединети за Македонија До кое ниво на парадокс достигна македонската политика во

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!