Автор: lionmind

ВМРО-НП: Непотребно ја изолираме Македонија

ВМРО-Народна партија најпрво сака да констатира дека Република Македонија со одлуките на Комисијата за заразни болести ги има во

Бошкоски: Оваа пресуда на Судот за човекови права дефинитивно потврдува дека постоеше режим

Коментар за пресудата на Судот во Стразбур, даде претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски: „Ова е за мене лично

DW: Комисијата ќе го анализира растот на новозаболени

Педесет и два, 35, 62... Бројките на новозаболени од Ковид -19 на крајот од мај се речиси идентични со

Станковски: Обратна дискриминација или соживот?

Пишува: Ѓорѓи Станковски, политичка партија Обединети за Македонија Деновиве сме сведоци на фотографии со симболи на УЧК во општини, негативни

11 години Обединети за Македонија: Постоиме за татковината!

Обединети за Македонија денес одбележува 11 години од основањето на политичката партија.   Основањето на Обединети за Македонија беше повеќе

Заразата се шири, заразените одбиваат да кажат со кого имале контакти

Денеска се регистрирани 58 заразени од коронавирус, објави Фактор. Ова е најмногу во еден ден новорегистрирни позитивни на КОВИД 19

Нови 58 заразени денеска – комисијата за заразни болести заседава

Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи состанок,

Не протече изборен датум низ каналот за комуникација

Утре, на 30- ти мај завршува третата вонредна состојба. Дали Владата ќе бара ново продолжување, ќе се знае по

Во Бугарија 14-дневен карантин само за граѓаните од осум земји

Бугарскиот Централен оперативен штаб предложи укинување на 14-дневниот карантин за бугарските и странските државјани од земјите-членки на ЕУ, како

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на Македонија во НАТО

Американски воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на Република Северна Македонија во НАТО, информираат

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!