Автор: lionmind

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Бошкоски во врска со т.н. „бомби“: Груевски и Мијалков газеа врз моето достоинство, не Заев

Претседателот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски,  во врска со т.н,„бомби“, на социјалните медиуми напиша: -Во врска со објавениот разговор,

Носител на листа од Левица имала кривична пријава за оштетување на куќата на Христо Узунов

Носителот во ИЕ 5 од Левица, Јована Мојсоска во 2016 заработила кривична пријава поради оштетување на спомен Куќата на

Пешевски: Балкоски е вистински претставник на десницата

Љупчо Балкоски го познавам повеќе од 10 години, заедно сме работеле над 10 кампањи (локални, парламентарни, претседателски, референдум). Тој е

Исмет Рамадани: Јас сум член на Коалицијата „Можеме”

Јас не сум член ниту на СДСМ, ниту на БЕСА, но сум член на Коалицијата „Можеме", затоа што сум

Балкоски: Услови за развој на Велес има

Кандидатот за пратеник во ИЕ 3, господинот Љупчо Балкоски, беше во посета на Велес. Тој од таму порача: „Враќањето на

Бугарија во црната кампања на ДПМНЕ – Реагираа и од ЕНП

Денес стартуваше и агресивната црната кампања на ВМРО-ДПМНЕ во која главна на удар се најде политиката на СДСМ кон

Балкоски: Само заедно можеме да придонесеме за просперитетна Македонија

Љупчо Балкоски, кандидат за пратеник од Коалицијата МОЖЕМЕ, имаше свое обраќање до јавноста по повод почетокот на кампањата: Започна кампањата

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!