Автор: admin

ВМРО-ДПМНЕ си го нанесе својот најголем пораз

По повод вчерашните избори со свое соопштение излезе и ВМРО-Народна партија каде вели: „ВМРО-Народна партија оценува дека изборите поминале во

ДПМНЕ понуди системски пустош на цел источен регион, кога се овозможи слобода градовите од Истокот започнаа со севкупен локален развој.

Кандидатот за пратеник од коалицијата „Можеме“ Љупчо Балкоски со своја анализа за тоа како ДПМНЕ за една деценија системски

ВМРО-НП со повик до своето членство и симпатизерите

ВМРО-Народна партија упатува целосна поддршка на коалицијата „Можеме“ и генералниот секретар Љупчо Балкоски кој е кандидат за пратеник во

Љупчо Балкоски: Ги повикувам членовите на ВМРО да направат разлика!

Гоце Делчев ја имаше идејата за светот како културен натпревар меѓу народите. Со започнувањето на преговорите за членство во Европската

Од утре угостителите ќе служат гости и во внатрешните делови од локалите

Протоколите за работа кои беа неодамна донесени ќе важат и за затворените односно внатрешните делови од локалите. Минатата недела

ВМРО-НП предлага Владата да отвори на компензационен фонд

ВМРО-Народна партија во соопштение за јавноста укажува на слабите точки околу одлуката за израмнување на акцизата на екстра лесното

Претседателот на Косово Хашим Тачи, обвинет за воени злосторства

Специјалното обвинителство во Хаг ги обвинува претседателот на Косово Хашим Тачи заедно со уште девет поранешни борци на ОВК

САД со нови над 35.000 заразени од Ковид-19

САД со втор највисок дневен пораст на заболени лица со ковид-19 од почетокот на пандемијата откако во текот на

14-дневен карантин за граѓаните кои доаѓаат од Македонија

Штабот за цивилна заштита на Хрватска донел одлука за воведување задолжителен карантин за сите лица кои доаѓаат од Македонија,

Дневен корона билтен на МВР: 366 решенија за изолација и 643 поднесоци за непочитување на мерки за заштита од Ковид-19

Во изминатото деноноќие, министерството за внатрешни работи издала 366 решенија за изолација и 125 решенија за самоизолација. МВР информира и

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!