14-дневен карантин за граѓаните кои доаѓаат од Македонија

In Балкан

Штабот за цивилна заштита на Хрватска донел одлука за воведување задолжителен карантин за сите лица кои доаѓаат од Македонија, Босна и Херцеговина, Србија и Косово.

Ваквата одлука, како што велат од штабот, се носи поради соочувањето со втор бран на коронавирусот.

Од хрватското министерство за внатрешни работи велат дека оваа одлука не важи за оние кои поминуваат транзит низ Хрватска.

Пред еден месец Хрватска ги отвори своите граници за десет европски држави меѓу кои Германија, Австрија и Естонија.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!