Љупче Златев сакаше да направи скандал на прес на СДСМ

In Македонија

Новинарот Љупчо Златев, уредник на порталот Лидер, инсистираше на одговор од лидерот на СДСМ дали ќе си замине од челната позиција на партијата ако ги изгуби изборите.

На упорноста за ваков одговор Заев рече дека ја разбира причината зошто на оваа прес конференција упорно инсистира на одговор, но повтори дека оптимизмот дека ќе бидат победници на престојните избори го темели врз анкетите и позитивниот тренд на позитивни реакции од тоа што досега го сработиле но и од мерките и понудите во програмата на партијата за предвремените парламентарни избори и додаде дека согласно тие показатели реално е да е оптимист дека СДСМ и коалцијата ке ја добијат довербата од народот да добијат уште еден мандат.

Изнервиран од довикувањата и негодувањата и ракоплескањата на присутните членови на СДСМ, Златев се обиде да испровоцира инцидент па гласно им се развика:

– Вие сте за во зоолошка кај Чомбе, таму треба да ве пратат!

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!