Фалангата во полна приправност, Виена црвено-жолта

In Спорт

На неколку минути пред почетокот на натпреварот помеѓу репрезентациите на Македонија и Чешка, Виена е обоена во црвено-жолта комбинација.

Денеска се очекува огромна поддршка од трибините од околу 5000 македонски навивачи кои како и сите останати пред малите екрани ќе ја бараат втората победа по ред.

Инаку, македонската репрезентација на минатиот натпревар со одлична игра извојува победа над репрезентацијата на Украина.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!