Се гради снежниот град на Попова Шапка

In Култура

Деца од основните училишта кои гравитираат во градот Скопје преку разни интерактивни натпревари и активности ја започнаа изградбата на снежниот град на Попова Шапка.

„Градежните работи“ ќе траат шест дена по што снежниот град и официјално ќе биде отворен за посетителите.

Овогодинешниот „Снежен град“ ќе биде активност на детскиот културен центар Карпош кој всушност е 44-ти по ред, а за наредната јубилејна година се планирани новости кои засега ќе останат тајна, рече Билјана Лалческа – директорката на манифестацијата.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!