Националниот кошаркарски куп на Македонија ќе се вика „Куп Благоја Георгиевски – Буштур“

In Спорт

Управниот одбор на Кошаркарската федерација на Македонија одлучи, националниот кошаркарски куп да го именува по неодамна загинатата легенда Благоја Георгиевски – Буштур.

На состанокот било одлучено и целиот добиен износ од продажба на влезници за мечот Македонија – Естонија да се донира во добротворни цели.

Исто така на состанокот била усвоена и завршната сметка на Кошаркарската федерација на Македонија за 2019 година.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!