„Луда Македонка“ ги скршила рампите на границата меѓу Македонија и Бугарија

In Балкан

Луда Македонка со својот автомобил ги скршила рампите на граничниот премин Ѓуешево, е уапсена по долга бркотница потврдија од бугарското МВР.

Жената дошла од Македонија во Бугарија. Сепак, воопшто не застанала никаде. Таа силно го притисна гасот и поминала низ контролните пунктови.

Граничната полиција веднаш тргнала да ја брка, вклучително и екипи од локалното полициско одделение.

Неколку минути подоцна, жената била запрена и уапсена. Останува да се види кој бил нејзиниот мотив за спектакуларното шоу.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!