Култната “Нешто ќе те питам бабо” добива освежување од Некст Тајм

In Култура, Македонија

Наголемо се најавува римејкот на култната патриотска песна “Нешто ќе те питам бабо” од страна на групата Некст Тајм.

Тие се познати по тоа што веќе “освежија” други две култни песни “Ја излези Ѓурѓо” и  “Слушам кај шумат шумите” кои своевремено станаа химни помеѓу младите во Македонија.

Групата “Некст Тајм” на својата фејсбук страница ги повикува сите почитувачи и слушатели на добрата македонска музика да присуствуваат на промоцијата.

СО ГОРДОСТ ВИ НАЈАВУВАМЕ ПРОМОЦИЈА ЗА НОВ ВИДЕО ЗАПИС, ЗА УШТЕ ЕДНАМАКЕДОНСКА НАРОДНА ПЕСНА "НЕШТО ЌЕ ТЕ ПИТАМ БАБО"…

Gepostet von Next Time am Montag, 18. März 2019

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!