Калина Велковска од Македонија се пласираше во третиот круг на The Voice

In Култура

Bториот круг од бугарското издание на познатото музичко шоу „The Voice“ се одржа вчера. Нашата Калина Велковска, која во првиот круг го импресионираше жирито, повторно покажа доминација.

Имено, овој дел од натпреварувањето носи назив „Битки“, односно „Вокални двобои“, така што Калина беше во двобој со Пламена.

Двете заеднички ја изведуваа песната „Ex’s & Oh’s“ на Ели Кинг.

 

Нивниот ментор Иван Лечов, на крајот се одлучи да ја задржи Калина во својот тим, со што таа го продолжи натпреварувањето.

И навистина беше одлична, така што пласманот за понатаму воопшто не беше изненадување.

За вас, што не успеавте да го погледнете настапот, можете да го сторите тоа  сега. А на Калина ѝ посакуваме многу успех и понатаму.

Повеќе за неа, можете да прочитате на линкот: „Калина Велковска – Девојката на која веќе не ѝ треба претставување“. нa Фашионел МК

 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!