(ВО ЖИВО) ЕКР дебата: Русија-најголемата опасност за Европа?

In ЕКР

Додека западниот свет е расеан од Коронавирусот – Русија тивко ја зајакнува својата позиција. Во текот на последните неколку месеци, Кремлин стана се похрабар во употребата на дезинформации во европските земји-членки и повторно ги распоредува трупите по нејзината граница.

Додавање само на веќе долгиот список на руска агресија низ целиот свет – од инвазијата на Украина и Грузија до мешање во избори на Балканот до спроведување тајни операции во срцето на Англија.

Без силен меѓународен одговор Русија ќе продолжи да го шири своето влијание низ цела Европа и да ги ослабне демократските институции.

Европските конзервативци и реформатори веќе долго време се наоѓаат во првите редови на борбата против руската агресија и во овој панел на Интернет ќе се осврнат на она што треба да се стори за да се реши Русија како главна закана за Европа.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!