ВИДЕО: Проф. Виктор Чучков: Нека уметноста биде контра-вирус

In Култура

Нека уметноста биде контра-вирус и нè направи подобри, вели професорот Виктор Чучков, кој им посвети песна на бугарските лекари.

“Со музика би сакал да вметнам малку оптимизам и да изразам воодушевување за нашите лекари, нашите неверојатни лекари кои ги ризикуваат своите животи за нас! И на сите оние кои остануваат дома им помагаат на лекарите. Дозволете уметноста да биде контра-вирус и да нè направи подобри“, вели професорот.

Песната носи наслов „Чувство за Бугарија“, а идејата и изведбата на пијаното се на проф. Чучков, кој е светски познат уметник. Неговата фамилија се потомци на штипскиот војвода Ефрем Чучков, а синовите имаат филмска продукција и се наградувани во Македонија.


 

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!