Балкоски: Услови за развој на Велес има

In Македонија

Кандидатот за пратеник во ИЕ 3, господинот Љупчо Балкоски, беше во посета на Велес. Тој од таму порача:

„Враќањето на демократијата во Велес се забележува меѓу жителите на градот во контактите што ги имавме. Пред 3 години владееше страв и притисоци врз сите што ја подржуваа опозицијата.

Членовите на ВМРО-Народна партија, Обединети за Македонија и Достоинство беа изложувани на секојдневни притисоци, само да се откажат од своите партии.

Услови за развој на Велес има – се наоѓа на значајниот Паневропски Коридор 10.

Членството на НАТО и почетокот на преговорите со ЕУ се можност за прераснување во економски центар во регионот.

Коалицијата МОЖЕМЕ знае како тоа да го овозможи.“

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

Ви препорачуваме:

ОМ: Илинден е симбол на македонскиот непокор

Живеејќи го сонот на минатите генерации и гордо сеќавајќи се на борбата за слобода, Обединети за Македонија на сите

Read More...

Љубчо Георгиевски до Сашо Мијалков: Вашите криминални пресметки да си ги вршите внатре во партијата

ВМРО-Народна партија упатува остра реакција на изнесените лаги и невистини од страна на Сашо Мијалков, а на сметка на

Read More...

Раде Милосовски: Груевски и Мијалков ја уништија ВМРО-ДПМНЕ со нивните антидржавни дејствувања

Со резигнираност ги одбиваме обвинувањата на Сашо Мијалков дадени во интервјуто за Македонски весник, во кое користејки класичен спин,

Read More...

Mobile Sliding Menu

error: Content is protected !!